Jak budou vypadat automaty budoucnosti

Stejně jako všechno ostatní, vyvíjí se i hazardní hry, a to včetně automatů. Už dávno tak nemusíte tahat za železnou páku a čekat na výsledek určený mechanikou uvnitř automatu. O tom, zda vyhráváte či nikoliv, dnes rozhoduje mikročip nebo v případě online automatů algoritmus generátoru náhodných čísel.

Výherní automaty ušly od svého vzniku velmi dalekou cestu a dá se očekávat, že se jejich vývoj jen tak nezastaví. Poslední velkou inovační novinkou byly v tomto směru automaty v mobilu, kterých je každoročně více a více. Některé nové hry se dokonce v dnešní době dělají přímo tak, aby byly spustitelné primárně v telefonu.

Automaty a virtuální realita

U mobilních telefonů se vývoj samozřejmě nezastaví. Podle očekávání se letošní a příští rok budou přední herní společnosti zaměřovat především na virtuální realitu a tímto směrem se také bude ubírat hraní hazardních her. Je tedy docela možné, že za pár let si do kasina vyrazíte jen se speciálními brýlemi.

O tom, že se nejedná o fantastickou sci-fi, se můžete přesvědčit ve videu od předního vydavatele online hazardních her Microgaming.

Těšit se můžete také na dovednostní automaty

Očekává se, že se také změní podoba automatů jako takových. Zapomeňte tak na klasické válce a již tradiční ovocné symboly. Nově připravované automaty připomínají spíše akční střílečku. Aspoň takový koncept nedávno představila americká společnost, která dodává automaty do amerických kasin.

Premisa je vcelku velmi jednoduchá. Každému hráči je na začátku herního kola vygenerována aréna s určitým počtem nepřátel. V závislosti na počtu střelených nepřátel se pak odvíjet výhra.

Podle všeho se nicméně developeři nezastaví jen u akčních her, ale zabrousí také do vod logických a oddechových her. Už nyní se tak připravuje například také výherní automat založený na principu her, ve kterých máte za úkol spojit alespoň 3 a více symbolů.

Vývojáři her a především kasina si od nového typu automatů slibují především nalákání ke hraní především mladších ročníků (takzvaných millenials), které klasické automaty již příliš netáhnou.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *