Kaskádové válce u výherních automatů

Nové online automaty nabízí v dnešní době řadu skvělých funkcí, se kterými jste se u starších mechanických verzí docela určitě nesetkali. Jednou z těchto novinek jsou rozhodně takzvané kaskádové válce.

U těchto automatů, pokud se vytvoří výherní linie, všechny aktivní výherní symboly, jsou hracího polev vyřazeny a nahrazeny dalšími znaky, které mohou utvořit další výherní řady. Hráči tak prakticky získají možnost hrát jak kdyby ještě jednou, už ovšem bez nutnosti vkládat sázku. Pokud jsou pak s novými symboly utvořeny další výherní linie, celý proces se opakuje. Hráč tak může vyhrát i několikrát za sebou pouze na jednu sázku.

Jak si můžete všimnout, s podobnou herní funkcí jste se mohli setkat i u her nehazardního charakteru, jako jsou například Tetris. Odtud také docela určitě vývojáři čerpali inspiraci.

Jak taková hra vypadá, si můžete prohlédnout na videu:

Vliv na návratnost pro hráče

Spoustu hráčů může napadnout, jaký bude mít tento herní prvek vliv na návratnost pro hráč. Za každou totiž získáváte takový respin zdarma. Některé automaty dokonce funkci kaskádových válců posouvají ještě dále. Přidávají k nim například multiplikátor výher, s tím, že čím více dostanete po sobě jdoucích výher na jednu sázku, tím více vyhráváte.

  • 1. výhra – 1x
  • 2. výhra – 2x
  • 3. výhra – 3x
  • A tak dále ..

Takové funkce se samozřejmě na návratnosti pro hráče projevit musí, nicméně hry s kaskádovými válci nabízí nižší výplaty za symboly, takže RTP se nijak významně neliší od ostatních online automatů.

U kterých her se můžete s kaskádovými válci setkat

Online automaty s kaskádovými válci jsou novinkou starou pár let, vyrábí je tedy spíše inovátoři typu NetEnt nebo Ygddrasil. Zřejmě nejznámější automat s touto funkcí je Gonzo’s Quest.

Hrát zdarma>>Cosmic Fortune

Hrát zdarma>>Quest for Immortality

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *