7 bizarních faktů o hracích automatech

Jak online, tak i mechanické automaty patří celosvětově mezi nejpopulárnější hazardní hru. Byly vynalezeny před více než 100 lety a od té doby o nich koluje po světě řada mýtů a zajímavostí. Vybrali jsme vám ty nejlepší.

1.         Na světě je více než 11 miliónů hracích automatů

Na území USA je podle odhadů více než 600 000 automatů. Asi 170 000 se z nich nachází v Las Vegas, kde připadá jeden automat asi na 8 obyvatel. V České republice je naproti tomu registrovaných 55 000 automatů a zde připadá jeden výherní přístroj asi na 190 obyvatel.

Přestože je Las Vegas právem považováno na hlavní město hazardu, s Japonskem se to nedá srovnat. V zemi vycházejícího slunce se totiž nachází podle odhadů celých 5 miliónů mechanických automatů. Nejedná se nicméně o klasické automaty, ale o hru zvanou Pachinko, které je jako jediná v Japonsku legální.

2.         Největší automat na světě

Největší automat, který byl kdy vyroben, se jmenuje Big Bertha. Jeho výška byla 2 a půl metru a musel být poháněn motorem, protože pro obyčejného člověka bylo prakticky nemožné zatáhnout za hrací páku.

3.         Automaty letos slaví 130 let existence

Za vynálezce automatů je považován německý automechanik Charles Feye, který sestrojil historický první automat se 3 válci již v roce 1887.

4.         Nejvyšší výhra na automatu

Nejvyšší zaznamenaná výhra na mechanickém slotu činila necelých 40 miliónů dolarů. V roce 2003 ji na světově proslulém automatu Megabucks vyhrát 26letý inženýr z Los Angeles. Nejvyšší výhra na online automatu bylo poloviční. Celých 20 miliónů dolarů si vytočit britský voják na slotu Mega Moolah na podzim roku 2015.

5.         Místo peněz bonbóny

Zpočátku byly mechanické automaty v USA nelegální a nemohly vyplácet peníze. Hráči tedy místo peněz mohli vyhrát například cigarety nebo bonbóny, a až ty poté mohli za peníze směnit.

6.         Automaty nikdy nespí

V každém automatu je instalován generátor náhodných čísel, který pracuje nepřetržitě. Tedy i tehdy, když na slotu nikdo nehraje.

7.         V hlavním městě hazardu mají nejhorší automaty na světě

V USA mají mechanické automaty státem nařízenou výši takzvané výplatnosti. Stát Nevada, kde se nachází také proslulé Las Vegas, má přitom určený nejnižší limit v celé Americe – 75 %.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *