Wild a Scatter symboly – co znamenají pro hráče?

Každý, kdo alespoň několikrát hrál výherní automaty, potkal wild a scatter symboly. Wild, neboli divoké symboly, nahrazují při hře všechny ostatní výherní symboly, kromě již zmíněných scatter. Ty zase násobí výhry, pokud se tedy objeví na správných místech a v dostatečném počtu. Jelikož nám tyto speciální symboly přinášejí samé dobré věci, někteří hráči nehrají výherní automat, pokud právě tyto symboly nemají.

Pokud se podíváme ale na logickou stránku strategie pro výherní automat, někteří hráči si uvědomí, že wild a scatter symboly ve skutečnosti nemají vliv na jejich procentuální úspěšnost. Ve skutečnosti ale mají tyto symboly daleko hlubší význam pro hru, než si hráči myslí. Pojďme se tedy na ně podívat ze dvou hledisek: z logického a z pohledu skutečné hodnoty.

Hodnota z hlediska procenta výplat

Hodně strategií pro výherní sloty se opírá o procento výplat, které hráči ukazuje, kolik může očekávat, že se mu ze hry vrátí. Když například někdo hraje výherní automat, který má průměrnou návratnost 96 %, dostane v průměru zpět €0,96 z každého €1. Ale jak vidíte, každému se sní o tom vyhrávat více, daleko více. Ve skutečnosti ale každé kolo ztrácíte €0,04.

Někteří hráči si ale mylně myslí, že jim wild a scatter symboly dávají lepší šance a zvyšují výplatní procento daného automatu. Pokud tedy hrají hru s 96 % návratností, věří, že jim přítomnost těchto symbolů zvedne procento návratnosti o 1 % nebo 2 %. Nicméně, realita je taková, že i wild a scatter symboly má hra pořád jen 96 % průměrnou návratnost.

Rovnou přejdeme k dalšímu velmi rozšířenému mýtu. Někteří hráči si myslí, že automaty, na nichž nenajdete tyto dva druhy výherních symbolů, mají nižší průměrnou návratnost. To je samozřejmě nesmysl. Pravda je taková, že dva automaty mohou mít stejnou návratnost. Z toho jeden má divoké a scatter symboly a druhý ne.

Nejde jen o procento výplat

I když nám divoké a scatter symboly ve skutečnosti nepomohou zvýšit dlouhodobou návratnost, mají pro některé hráče něco víc, než jen peněžní hodnotu. Někteří hráči se u her s těmito extra symboly daleko lépe baví. A to hlavně díky scatter symbolům, protože ty nám mohou až 100x znásobit původní výhru.

Wild symboly nám také samozřejmě přinášejí soustu pozitivních věcí a vzrušení, protože nahrazují všechny klasické výherní symboly. To, co může na první pohled vypadat jako nevýherní kombinace, se rázem změní právě díky divokému symbolu na skvělou výhru. Je to překvapivé, ale wild symboly rozhodně zatraktivňují hru a přinášejí hráči daleko lepší herní zážitek.

Jaké hry byste měli hrát?

Jak jsme si řekli, wild a scatter symboly nejsou jen o vlivu na výplatní procento, otázkou tedy zůstává, jestli jste zrovna vy hráčem, který má tyto extra symboly rád, nebo naopak.

Některým hráčům bohatě stačí obyčejné výherní automaty s klasickými symboly, někteří mají zase rádi více vzrušení, díky větším možnostem. V tomto ohledu tedy neexistuje žádná rada. Vždy si ale pamatujte, že hraní slotů je hlavně zábava!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *