Scatter symboly u výherních automatů

U každého výherního automatu se na válcích objevují výherní symboly. Někde jich najdete jen pár, jinde na vás čekají i desítky různých symbolů. Některé z nich jsou speciální díky tomu, že díky nim přímo nebo nepřímo dosáhnete na vyšší výplaty. Jedny z nich se označují jako scatter symboly.

Ikony scatter symbolů ve většině případů přímo souvisí s tématikou daného automatu. Například u výherního automatu X-men je scatter symbolem logo X-MEN. U některých nových typů online výherních automatů jsou tyto symboly animované. Od klasických výherních symbolů liší ve dvou základních aspektech.

Scatter symboly nemusejí totiž být na výherní linii. Podle toho jsou také pojmenovány, scatter znamená rozptyl.

Scatter symboly nemohou být nahrazeny wild symboly. To jsou „divoké symboly“, které nahrazují jakýkoliv výherní symbol, tedy kromě těch scatter, a doplňují tak výherní linii.

Okamžitá výhra

U většiny výherních automatů jsou vyplaceny výhry okamžitě, jakmile padnou 3 (výjimečně 2) a více scatter symbolů. Výplatní poměry se odvíjejí od počtu scatter symbolů. Například u již zmiňovaného výherního automatu X-Men je výherní poměr následující:

  • u 2 symbolů 1:1
  • 5:1 u 3 symbolů
  • 25:1 u 4 symbolů
  • 200:1 u 5 scatter symbolů

Všechny tyto informace se dozvíte u každého automatu na výplatní tabulce, kterou si vždy pečlivě prostudujte, než začnete hrát. Jakmile totiž hráči vědí, jak jsou scatter symboly placeny, neustále je vyhlížejí a tím se stane hra daleko více vzrušující. Jednou z důležitých skutečností je fakt, že scatter symboly násobí celkovou sázku, nikoliv sázku na jednu linii. Proto je vždy u výherních automatů výhodné hrát se všemi výherními liniemi.

Bonusové hry

U mnoha výherních automatů spouští scatter symboly bonusovou hru, která umožňuje další možnosti na výhru. Každý výherní automat má vlastní pravidla, která by si měl každý hráč před hrou pečlivě prostudovat. Ve své podstatě můžeme tyto bonusové hry rozdělit na dva druhy.

  • Prvním druhem je bonusová hra, která se odehrává na druhé obrazovce. Zde si hráč vybere x z nabízených objektů, z nichž každý symbolizuje nějaké číslo, které následně udává počet volných spinů.
  • Druhým typem jsou bonusové hry, které se odehrávají na stejné obrazovce. Scatter symboly, které se objeví na hrací ploše, se změní na hodnotu bonusové výhry. Hodnoty jednotlivých výher se potom sčítají.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *